Kartvizit Nedir ?

Kartvizit, bir şirket veya şahıs hakkında iş bilgisi taşıyan kartlardır. İş dünyasında bulunanlar için oldukça değerli bir unsur olan kartvizitler yeni bağlantılar kurmak için olmazsa olmazdır. İş insanlarının yanlarından ayırmadığı kartvizitler, resmi tanıtımlar sırasında kolaylık sağlar. Üstelik adınızın hatırlanmasını da sağlamayı başarırlar.

Kartvizit Tasarımlarımız

Kartvizit Avantajları

Kartvizit kullanmak pek çok iş insanı gibi sizin de ilginizi çekiyor değil mi? O halde bir kartvizitle ne tür avantajlara sahip olabileceğinizi öğrenmeye hazır olun! İşte kartvizitle elde edebileceğinizi birbirinden özel avantajlar!

1. Profesyonel İzlenim Bırakmanıza Yardımcı Olur

İş hayatında kartvizit dağıtımının en çok olduğu yerler; seminer, fuar gibi etkinlikler, firma ziyaretleri, toplantılardır. Bu tür etkinliklere katılarak yeni insanlarla tanışma şansı yakalayabilirsiniz. Bu şansı da kartvizitinizi dağıtarak kullanabilirsiniz. Söz konusu yöntem profesyonel bir izlenim oluşturmanız açısından oldukça değerlidir.

2. Hatırlanmanızı Sağlar

E-posta / SMS pazarlaması, SEO gibi çalışmalar kuşkusuz ki pazarlama alanında oldukça önemli yer tutar. Ancak etkinliklerde olduğu gibi yüz yüze iletişimin yeri de bambaşka! İşte kartvizit de kurduğunuz güzel diyaloglar ve tanıştığınız insanlar üzerinde etki bırakmanızı sağlar. İletişiminizin üzerinden çok zaman geçmiş olsa dahi iletişimin kopmasına engel olur.

3. Ağ (Network) Yaratmada Önemlidir

Sizinle aynı sektörde faaliyet gösteren insanlarla tanışıp, topladığınız kartvizitlerdeki bilgilerle ağ yaratabilmeniz mümkündür. Bu sayede bir iş birliği kurmak istediğinizde daha önce kartvizitini aldığınız insanların bilgilerinden yola çıkabilirsiniz. Güçlü bir network için kartvizitin değerini göz ardı etmemelisiniz.

4. Farkınızı Ortaya Koyabilirsiniz

Reklam ve tasarım gibi alanlarda çalışıyorsanız yaratıcılığınızı katarak farkınızı ortaya koyabileceğiniz şey kartvizittir. Çünkü kartvizitler insanlar üzerinde olumlu bir ilk izlenim yaratmanızı sağlar. Böylelikle size yönelik bakış açısı iyi yönde değişir.

5. Tek Hamlede Ulaşılabilir Olursunuz

Herkesin yoğun çalıştığı günümüzde hiç kimse size ulaşmak için internette arama yapmak, sosyal medya hesaplarınızı kurcalamak, iletişim bilgilerinizi bulmak ya da sekreterinize ulaşarak size bağlanmaya çalışmakla vakit kaybetmek istemez. Bunun için kartvizit kullanın ve insanların tek hamlede sizlere ulaşmasını kolaylaştırın. Kartvizitlerle yakaladığınız farkı başarılı bir iş ortaklığıyla yansıtın!