Dijital Baskı Uygulamaları Nedir ?

Dijital baskı, bilgisayar ortamında hazırlanan tasarımların kullanım amacına göre farklılık gösteren çeşitli materyaller üzerine basılması tekniğidir. Diğer baskı yöntemlerine göre çok daha hızlı, pratik ve esnektir.

Dijital Baskı Avantajları

Dijital baskı, maliyetten tasarruf sağlayan baskı işleri, provalar, posterler, bir defalık numuneler, kitap kapakları, hızlı geri dönüş süresi gerektiren baskı işleri ve kişiselleştirilmiş ( değişken) veri gereksinimi olan baskı işlerine mükemmel bir şekilde uyum sağlamaktadır.

Dijital baskı yöntemini kullanarak baskı yapan ve bu sebeple de hem hızlı sonuç almanızı sağlayan, hem de harika tasarımlara imza atan www.ostimetiket.com ekibi, sizin için cepli dosyakartvizitsticker ve katalog gibi sayısız ürünü ortaya çıkarabilir. Kartvizit tasarım sürecinden sticker etiketlerin tasarlanmasına kadar çeşitli tasarım süreçlerini de yönetecek, hayal ettiğiniz sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır. Burada dijital baskının, yani teknolojik bir yöntemin kullanıldığını görüyorsunuz. Bu sebeple de hem daha nitelikli tasarımlar ile karşılaşabilirsiniz, hem de tasarımların üzerinde değişiklik yapmanın kolay olması sebebi ile esnek hareket edebilirsiniz. Diğer taraftan hızlı bir çağda yaşadığımız için baskı hızının da ne kadar önemli olduğu unutulmamalı. Örneğin, Covid 19 önlem ürünleri, en hızlı şekilde basılıp kullanılması gereken ürünlerdendir. Bu durumda dijital baskı tercih edilecektir.

Son olarak belirtmemiz gerek ki, bir baskı ürününe ihtiyaç duyulduğunda, hangi baskı yönteminin tercih edileceğini bilmek, alacağınız sonucu tahmin etmenizde çok önemlidir. Dijital baskının matbaa baskısına göre avantajları hakkında bilgi edindiğinize göre, bugün dijital baskı kullanıldığında sizi ne gibi durumların beklediğini de bilebilirsiniz. www.ostimetiket.com ekibi, teknolojiyi etkin bir şekilde kullanarak kartvizit, cepli dosya, sticker, katalog ve benzeri ürünleri hayata geçiriyor. Yani dijital baskının avantajlarını sunuyor. 

Dijital Baskı Uygulamları Nerelerde Kullanılır ?

  • Duyuru amaçlı panolarda kullanılır.
  • Tanıtım için kullanılır.
  • Bilboardlarda kullanılır.
  • Cephe kaplamalarında kullanılır.
  • Cam kaplamalarında kullanılır.
  • Tabelalarda kullanılır.
  • Afişlerde kullanılır.
  • Araçlarda kullanılır.